Від Нового року до Перемоги: як ігристе стало символом здійснення бажань

Як ігристе стало символом здійснення бажань © Oleksandr Pidvalnyi, pexels.com

Вже зовсім скоро настане найдовгоочікуваніше та чарівне свято — Новий рік. Багато хто вірить, що новорічна ніч виконує усі бажання, і ми впевнені: цього разу кожен українець буде загадувати одне і те ж. Ми підіймемо келихи з ігристим за перемогу. Разом із Fiorelli редакція зробила невеличкий екскурс в історію українських і світових традицій святкування та загадування бажань. Ми дізнались, чому саме ігристе стало супроводжувати нас у всі особливі моменти життя, а також про цікаві ритуали, які з ним повʼязані. Крім того, підготували для тебе декілька особливих рецептів "Коктейлів до перемоги".

Традиції святкування Нового року та загадування бажань в Україні

Багато людей у всьому світі святкують Новий рік у ніч з 31 грудня на 1 січня. Але так було не завжди. Новий рік відзначали у різні часові проміжки — у березні і навіть вересні. З самого початку святкування Нового року українці робили це навесні. Це було пов’язано з тим, що у цю пору року природа наново відроджується і починається новий сільськогосподарський сезон. А в XV столітті Православна церква прийняла греко-візантійський обряд, тоді початок року припадав на перше вересня. Та частина України, яка перебувала у складі Великого князівства Литовського, відзначала Новий рік за католицьким звичаєм — 1 січня. Новий рік весь християнський світ став зустрічати першого січня вже після того, як було введено григоріанське літочислення.

Якщо зараз в українців головним символом Нового року є ялинка, то раніше це був дідух. Дідухом був стіг сіна, прикрашений стрічками, вінками та квітами. Цей символ ставили в будинку на покуті столу.

На Новий рік існує давня традиція — люди загадують бажання. Один з найрозповсюдженіших методів в Україні — написані в останні хвилини до Нового року, під зворотній відлік, на невеликому папірці бажання, спалені та випиті разом з келихом ігристого. Це провокує викид адреналіну, адже зробити все потрібно дуже швидко.

Як ігристе стало символом здійснення бажань © пресс-служба

За часів дискомфортного радянського дефіциту будь-який компонент новорічного столу був великою розкішшю, у тому числі ігристі, за якими пересічній людині потрібно було влаштовувати справжнє "полювання" задовго до новорічної ночі. Сучасна ж людина може дозволити собі посмакувати цей святковий напій, не влаштовуючи виснажливі перегони. Серед ігристих напоїв, які українці обирають у меню новорічного столу, вже багато років, лідером є компанія Fiorelli. Аргументи абсолютно конкретні:

  • Все ігристе бренду виготовляють з місцевих сортів винограду найбільшого виноробного регіону Італії - П’ємонту.
  • Fiorelli — це поєднання якості, витонченого дизайну та привабливої ціни.
  • Бренд має широкий асортимент. Навіть безалкогольне ігристе представлено у двох форматах — у пляшці та в баночці, яку зручно брати із собою.
  • Fiorelli — один із лідерів продажу ігристих в Україні.

Як ігристе стало символом здійснення бажань © пресс-служба

Як загадують бажання в інших країнах

Через війну багато українців були вимушені покинути свої домівки та будувати життя за кордоном, але бажання у всіх одне — дочекатися перемоги та повернутися додому. Які ж незвичайні новорічні традиції загадування бажань існують в інших країнах?

Так, наприклад, у Німеччині прийнято на Новий рік «встрибувати» у бажання. Коли починають бити куранти, німці забираються на будь-яке піднесення — стілець, сходи і т. д. — і з останнім ударом зістрибують звідти, голосно викрикуючи бажання.

У Південній Кореї вважається, що загадувати бажання потрібно під час світанку — тобто вже після першої новорічної ночі. Тому з’являється сенс гуляти всю ніч, до появи перших променів сонця.

В Іспанії та багатьох країнах Латинської Америки (Венесуелі, Чилі, Мексиці, Аргентині) є традиція з'їдати по одній виноградинці на кожен бій курантів, одночасно загадуючи бажання. Якщо зустрічають Новий рік на вулиці, беруть із собою пакетик із виноградом.

У Великобританії прийнято у новорічну ніч відчиняти двері ширше, щоб все погане зі старого року пішло, а все хороше, у тому числі те, про що були загадані бажання, увійшло до будинку.

Як ігристе супроводжує нас у важливі моменти життя

Згадай смак ігристого вина. З чим він у тебе асоціюється? Зазвичай для нас ігристе — це символ свята. Воно супроводжує нас під час важливих моментів життя, перемог і досягнень. Цей напій вже давно обріс купою традицій і забобонів. Ось найцікавіші з них:

Весільні бики

Ця традиція несе у собі великий символізм. Згідно з нею, перед молодятами на банкетний стіл ставлять дві пляшки ігристого і перев’язують їх шовковою стрічкою. На весіллі цей напій пити не можна. Він повинен "увібрати" в себе атмосферу свята і перекочувати до будинку молодят разом із подарунками. Першу пляшку слід відкрити вже через рік, на роковину весілля. Друга повинна стояти доти, доки у пари не з'явиться первісток, і йому не виповниться рік. До речі, в асортименті Fiorelli є чудовий варіант для такої події як весілля — Moscato Spumante Dolce VSQA у красивій подарунковій упаковці. Вино має багатий смак стиглих тропічних фруктів з солодкими медовими відтінками. Молодятам прийде до смаку!

Moscato Spumante Dolce VSQA © пресс-служба

Святкування купівлі автомобіля

Святкування придбання автомобіля, як і інших непересічних сімейних придбань, обов'язково відбувається за участю ігристого. Пляшку з напоєм струшують та розкупорюють над авто. Піна з пляшки обмиває "залізного коня", а вміст, що залишився, розпивають друзі. Вважається, що окроплена річ довше прослужить.

Відомо, що для автомобілістів тема алкоголю не є доречною. На цей випадок у бренду Fiorelli є чудова пропозиція у вигляді безалкогольного ігристого — Fragolino Bianco Zero Alcohol, яке вплине на святковий настрій без алкогольних компонентів.

Fragolino Bianco Zero Alcohol © пресс-служба

Обливання на автоперегонах

Зараз жоден чемпіонат світу з автоперегонів не обходиться без традиційного обливання ігристим. З випадковості з Генрі Фордом до обов'язкового атрибуту Формули 1 минуло рівно 55 років! У далекому 1967 році Форд так зрадів перемозі своїх гонщиків, що піднявся на подіум із пляшкою ігристого. При розкупорюванні, ігристий напій неабияк облив усіх піною. А сам випадок виявився таким гарним і цікавим, що прижився не лише в автоперегонах, а й велогонках, мотоперегонах та інших видах спорту.

Якщо ж тобі пощастило отримати досвід учасника справжніх автоперегонів, про всяк випадок запам’ятай наступний аргумент на користь ігристого вина Fiorelli Brut. У його складі не має жодних смакових підсилювачів чи додатків — лише виноград. Тому липкі сліди тобі не загрожують!

"Коктейль до перемоги"

Ми не втомлюємося повторювати, що перемога України — неминуча! Кожен з нас подумки уявляє цю бажану мить. І нехай наближенням цієї омріяної мети стануть рецепти "Коктейлів до перемоги" від Fiorelli і нашої редакції. Слава Україні!

"Коктейль до перемоги" з Fiorelli Brut Rose

Інгредієнти:

  • Fiorelli Brut Rose— 130 мл
  • малиновий лікер — 20 мл
  • малина — для подачі

Спосіб приготування: 

  • Охолоди келих у морозильній камері.
  • Влий лікер, потім ігристе. Обережно змішай.
  • прикрась кількома ягодами малини та подавай!

Як ігристе стало символом здійснення бажань © пресс-служба

"Коктейль Перемоги" з Fiorelli Prosecco Spumante Extra Dry

Інгредієнти: 

  • Fiorelli Prosecco Spumante Extra Dry — 150 мл
  • газована вода — 100 мл
  • сироп бузини — 20 мл
  • м'ята — 5 листочків
  • лід — 50 г
  • лимон або лайм — для прикраси

Спосіб приготування: 

  • За допомогою льоду або морозильної камери охолоди келих для вина.
  • Поклади м'яту в ємність і злегка розштовхни її.
  • Влий сироп, ігристе вино та воду. Перемішай.
  • Додай кілька кубиків льоду. Готово!

Читай также