Працюючи на випередження руйнівних наслідків військової агресії та загострення ситуації з COVID-19, в Україні створена програма розвитку новітньої превентивної медицини та підтримки здоров'я українців. Керівником ініціативної робочої групи став кандидат медичних наук, ідеолог і гарант в Age Management System, голова Global Age Management Academy, засновник GAMA Consulting, радник заступника Секретаря РНБО України – Євген Шагов.
Програма включає інструменти керування віком та здоров'ям – Age Management, мета яких вчасно коригувати емоційне та фізичне вигоряння та ефективно запобігати зростанню хронічних захворювань в українців. Завдяки своєчасній діагностиці та використанню персонального "кошика здоров'я" людина підвищує свою працездатність та знижує ризик отримати тяжкі хвороби у майбутньому. При цьому контроль за станом здоров'я з боку лікарів, прийомом препаратів, коригування всіх компонентів програми профілактики може здійснюватися дистанційно.
Необхідність використання інструментів Age Management безпосередньо корелює з воєнним часом. Сьогодні люди переживають колективну травму, незалежно від того, чи знаходяться вони в зоні бойових дій, постійно лунає повітряна тривога, чи виїхали у безпечні місця за межі країни. Кожен українець за умов війни стикається з хронічним потужним стресом. Це призводить до дисбалансу у роботі ендокринної системи, і як результат – виснаження, зниження працездатності, порушення сну, а далі – ціла низка патологічних змін. Від зростання числа хронічних захворювань у кожного українця до прискореного старіння всієї нації.
Стрес є причиною емоційного та фізичного вигоряння, пригнічення імунітету, загострення хронічних захворювань, розвитку низки нових патологій, аж до онкологічних захворювань. Звісно, стрес скасувати немає можливості, а ось підвищити стресостійкість українців — цілком!,
— зауважує Євген Шагов.
З 2014 року в Україні використовують стандартні методи реабілітації військових – індивідуальні і групові заняття, психологічні тренінги, працюють з посттравматичним синдромом. Проте у 2022 треба діяти масштабніше та орієнтуватися на фізичне та ментальне здоров'я всієї нації. Забезпечити це можна застосовуючи методи новітньої превентивної медицини у поєднанні з ментальною реабілітацією. Це і доступно, і ефективно.
Наразі скористатися інструментами Age Management в Україні можна в наступний спосіб:
UAHEALTHSUPPORT – благодійна програма, завдяки якій українці можуть отримати безкоштовну онлайн-консультацію фахівця з превентивної медицини та необхідні медичні препарати для підтримки здоров’я.
GAMA Consulting – консультації лікарів, фахівців з новітньої превентивної медицини, діагностика, підбір ортомолекулярних та інших препаратів для покращення сну, зміцнення імунітету, підвищення працездатності та ефективної боротьби зі стресом та вигорянням.
В кожному з наведених вище онлайн ресурсів використовуються алгоритми, які розроблені спільно з лідерами International Hormone Society та World Society of Anti-Aging Medicine.
Для лікарів з лютого місяця буде надана змога пройти безкоштовне навчання для отримання поглиблених знань за напрямом “Керування віком та здоров'ям” на онлайн платформі Global Age Management Academy.
До того ж команда лікарів проводить навчання з Age Management у різних медичних освітніх установах: Київському медичному університеті, Медичному інституті Київського Міжнародного Університету, Національній медичній академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика.
Вже найближчим часом програма розвитку новітньої превентивної медицини та підтримки здоров'я українців стане загальнонаціональною та буде нести користь як військовим, так і цивільним:
Проєкт програми фізичної та психологічної реабілітації військових під час ротації:
в березні 2022 року GAMA Consulting разом з Президентом International Hormone Society та World Society of Anti-Aging Medicine (Тьєрі Гертог, Брюссель) розробили відповідний протокол базової терапії для військовослужбовців з метою покращення їх фізичного та морального стану, підвищення боєздатності та прискорення повної реабілітації,
з початку весни вони передали безкоштовно сотні відповідних комплектів препаратів нашим захисникам,
гуманітарна медична допомога команди відмічена листами подяки від керівництва медичних служб ЗСУ, СБУ, ТрО та Національної поліції,
зараз вони працюють над валідацією протоколу фізичної та психологічної реабілітації військових під час ротації разом з НАМН України (командою Інституту медицини праці ім. Ю.І. Кундієва).
Проєкт програми фізичної і ментальної підтримки здоров'я українців:
в його основі лежать напрацювання, наведені вище (UAHEALTHSUPPORT, GAMA Consulting),
для швидкого та ефективного масштабування буде залучено до співпраці приватні медичні установи; вже співпрацюють Dila, Oxford Medical, Biotus.ua, Doc.ua,
для трансформації ініціативи в загальнонаціональну програму та залучення грантової допомоги (фінанси / препарати) в достатньому обсязі з-за кордону ведеться діалог з керівництвом країни, Міністерством охорони здоров'я.
Комментарии