Ресторатори у тилу: як "Смачна Варта" приготувала 971 тисячу обідів для киян

Українська ресторанна асоціація невтомно працювала два місяці війни

tochka.net
tochka.net
автор
13 мая 2022, 13:00
Твой выбор
"Смачна Варта" приготувала 971 тисячу обідів для киян © пресс-служба

Бути корисними на своєму місці та робити те, що вмієте найкраще. Бути поряд із тими, хто поділяє ідеї, заради тих, хто потребує допомоги. Такими простими істинами ми керуємося вже понад 2 місяці, захищаючи свободу на фронті та в тилу. Команда Української ресторанної асоціації усвідомила свою місію ще у перший день повномасштабного вторгнення. На другий вони створили "Смачну варту," яка і досі надає гарячу допомогу сотням мешканців столиці та області, переселенцям, захисникам і захисницям.

Про асоціацію

У 2020 році у відповідь на карантинні обмеження у ресторанній галузі Сергій Трахачов і Софія Коломицева виступили одними з ініціаторів заснування Української ресторанної асоціації. За мету вони обрали розквіт сфери HoReCa, аби та сприяла розвитку смаку, гостинності, високої якості життя українців. Нині це найбільше об’єднання професіоналів ресторанної галузі в Україні. До неї долучилися 1578 закладів, локальних і мережевих, про які ви чули або ж куди хотіли потрапити. Асоціація активно надає галузі голос, лобіює її інтереси, працює над розвитком талантів і гастротуризму. 

Зміна вектору

24 лютого принесло кардинальні зміни у життя і плани цілої держави. Команда розуміла: усі ланцюги постачання та приготування їжі, які існували вчора, сьогодні вже не працюють. Компанії зупинили діяльність, а до Асоціації почали звертатися по допомогу з готовою їжею. 

"Смачна варта" стартувала на другий день повномасштабної війни. У Києві відкрили волонтерські кухні, які нагодували відділення у лікарні, дитячий будинок. Знайомі звернулися із запитом приготувати для Тероборони на Південному мосту. Запитів дедалі більшало. Вже 25.02 ми приготували перші 500 порцій гарячих обідів і щодня нарощували обсяги, 
— розповідають засновники.

Смачна Варта
21 волонтерська кухня активно працювала понад 2 місяці © пресс-служба

Чого досягли?

"Смачна Варта" — перш за все, про українців і українок, які допомагають та які цю допомогу потребують. Це про найменшу підопічну — дівчинку, якій всього 2.5 роки, і про найстаршу — 96-річну бабусю.

Про 249 організацій, які щодня отримують найсмачнішу турботу: станції швидкої допомоги і залізничний вокзал, Київська обласна клінічна лікарня і Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова, пункти видачі їжі у звільнених містах і селах області та Національний інститут раку. "Смачна Варта" допомагає їжею і тим, хто мешкає у бомбосховищах, церквах; військовим, літнім і малечі із дитячих будинків.

Про 21 волонтерську кухню, яка активно працювала понад 2 місяці. Нині активно функціонують 13 із них, адже, як розповідають в Асоціації, деякі ресторани повертаються до нормальної роботи, тому "Смачна Варта" оптимізувала свої процеси.

Це про команду з близько 200 фахівців та небайдужих людей, які стоять за кожним гарячим обідом. Щодня вони готують 15 000 порцій, а у найбільш напружені періоди кількість сягала 20 000.

Врешті, це про більш ніж 971 909 гарячих обідів для тих, хто потребує. І попереду такої смачної турботи значно більше. 

Смачна Варта
"Смачна Варта" © пресс-служба

Що далі?

"Смачна Варта" продовжує зміцнювати тил. Її воїни годуватимуть усіх нужденних, доти, доки є необхідність. Для ефективної роботи вони потребують підсилення з боку держави — пільг на оплату комунальних послуг для волонтерських кухонь.

Сергій і Софія зізнаються, що мріють про повернення до звичного життя, в якому страви знову будуть готувати по меню, а Українська ресторанна асоціація продовжить діяльність із захисту та розвитку галузі в Україні.


ЧИТАЙ ТАКЖЕ:

Подписывайся на наш Facebook и будь в курсе всех самых интересных и актуальных новостей!


Комментарии

символов 999